Prezentare

Description of your first forum.
Post Reply
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Prezentare

Post by BrasovCosmin »

Bine ati venit in randurile noastre. Asteptam sa ne vedem in tabara.
Referitor la intrebarea postata de dvs, raspunsul este afirmativ, logopeda fetitei dvs. poate participa in tabara.
Si in celelalte tabere au participat si alti logopezi si psihologi in afara celor invitati de asociatie si Med-EL.
mery_anna
Posts: 1
Joined: 13 Oct 2009, 12:41

Re: Prezentare

Post by mery_anna »

Buna ziua si bun gasit in lumea sunetelor!
Numele meu este Mariana Minoiu,locuiesc in judetul Constanta si sunt mama lui Ionut,in varsta de 3 ani si 4 luni.Ionut a fost implantat in Cluj in luna iulie a acestui an,activarea am facut-o in luna august,iar primul reglaj in 7 noiembrie 2009 la Sibiu.Hipoacuzia nu este singura noastra problema de sanatate,noi am avut multe alte necazuri care au avut ca efect pierderea auzului.Suntem la inceput de drum,putin speriati si derutati,toate necazurile au lasat urme si asupra noastra,a celor din familie,cu greu ne gasim clipe de liniste si bucurie.Din toata aceasta suferinta am inteles ca nimic nu poti face de unul singur,ca atunci cand crezi ca ai cazut,cineva sigur te ajuta sa te ridici.Noi am fost ajutati de oameni si material si moral,voi spune ori de cate ori voi avea ocazia,cu recunostinta si admiratie!Ma bucur ca exista aceasta asociatie,cu unii dintre dumneavoastra am legat prietenii frumoase.Sanatate si numai bine!
daniela
Posts: 48
Joined: 30 Sep 2009, 20:26
Location: Timisoara

Re: Prezentare

Post by daniela »

Sunt din Timisoara. Am o fetita de patru ani, implantata la Timisoara in ianuarie 2009. Deocamdata noi suntem la inceput dar progresele ei ne bucura foarte mult, aproape in fiecare zi reusind sa spuna cate un cuvant nou. Astept cu nerabdare momentul cand si fetita mea va reusi sa faca propozitii si sper ca evolutia ei va fi in continuare buna.
unica_speranta
Posts: 5
Joined: 08 Dec 2009, 08:11

Re: Prezentare

Post by unica_speranta »

Buna dimineata!
Multumesc mult pentru raspuns si astept cu nerabdare sa ne vedem in tabara. V-as ruga d-le Cosmin B, daca se poate sa-mi fie mentionat "numele" (unica_speranta) atunci cand imi dati un raspuns...sa nu se creeze confuzii. ;)
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Prezentare

Post by BrasovCosmin »

@unica_speranta
Scuze, am uitat, insa oricum era clar destinatarul mesajului.
Te rog sa nu ma domnesti, este suficient Cosmin.
Week-end placut !
unica_speranta
Posts: 5
Joined: 08 Dec 2009, 08:11

Re: Prezentare

Post by unica_speranta »

Buna dimineata Cosmin!
Scuzele sunt acceptate de data asta, dar sa nu se mai intample, ok? :lol:; cat despre DOMNIE - asta e, esti si vei ramane un DOMN chiar daca de azi iti voi spune doar Cosmin ;). Sper ca stii de gluma si ca nu te superi.. iti doresc si eu un sfarsit de saptamana cat mai placut alaturi de cei dragi.
Varga Claudiu
Posts: 54
Joined: 30 Sep 2009, 19:51
Location: Timisoara
Contact:

urare de craciun

Post by Varga Claudiu »

A trecut un an cu aripi frante peste noi, am inteles mai mult sau mai putin despre etern, am incercat sa fim mai buni sau mai piosi. Si acum, în prag de sarbatori, simtim cum linistea coboara ancestral in noi. Imbujorati de sentimente hibernale, cand sufletele noastre trimit atata drag spre voi, cu inima deschisa va uram tot ce-i mai bun in aste sfinte sarbatori! Un an nou fericit si “La multi ani!”
Octavian
Posts: 14
Joined: 07 Sep 2009, 09:30

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi

Post by Octavian »

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! La multi ani!
Octavian si familia.
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

Re: SARBATORI FERICITE !

Post by ICB »

In seara de Craciun, Fam. Nastase va cheama, ca alaturi de ei, sa lasati deoparte toate grijile, tristetile, supararile si neimplinirile, sa va bucurati de noaptea Sfanta si speranta ce o poarta.
Fie sa aduca mai multa sanatate, mai multa multumire si liniste, belsug si succese depline in anul 2010.
CRACIUN FERICIT!
LA MULTI ANI !
unica_speranta
Posts: 5
Joined: 08 Dec 2009, 08:11

Re: Prezentare

Post by unica_speranta »

CRACIUN FERICIT! si LA MULTI ANI! "familiei"- ASCULTA VIATA, din partea noastra (familia Cheteles ) cu mult drag. Sa ne revedem cu bine in anul care vine. ;)
Post Reply