Suspect pentru implant

Description of your first forum.
florinelu30
Posts: 17
Joined: 21 Mar 2013, 11:45

Suspect pentru implant

Post by florinelu30 »

Buna ziua
Numele meu este Buta Florin,acum circa o luna m-a anuntat sotia ca,copilul nostru nu aude,banuiesc ca stiti procedurile ce au urmat asa ca nu mai intru in amanunte,copilul are 1 an si 7 luni,diagnosticat cu hipoacuzie bilaterala profunda,am inteles ca este pe o lista in asteptarea implantului cohlear,

Acum problema cu care ne confruntam este ca ii trebuie proteze auditive pe care trebuie sa le cumparam,nu avem banii necesari (aprox 2000 lei) poate nici in 2 luni,

Rog pe aceasta cale pe cei care ne pot ajuta si imprumuta sau dona doua proteze sa ma contacteze la telefon 0732 522 524 sau 0758 871 123

Va multumesc mult.
daniel iepure
Posts: 32
Joined: 25 Jan 2011, 09:42

Re: Suspect pentru implant

Post by daniel iepure »

stati de vb. cu dl. STOICA CLAUDIU eu iam dat unul
adrianairimia
Posts: 23
Joined: 10 Feb 2013, 16:17
Location: galati
Contact:

Re: Suspect pentru implant

Post by adrianairimia »

daca doriti va pot oferi eu ,am de la fata mea doua ap auditive si de la sot am doua ap auditive,
florinelu30
Posts: 17
Joined: 21 Mar 2013, 11:45

Re: Suspect pentru implant

Post by florinelu30 »

Buna seara sunt sotia lui BUTA FLORIN , sotul meu este plecat lucreaza in Sibiu Eu locuiesc in Bucuresti . Multumesc Doamna ADRIANA ca ne-ati raspuns la mesajul postat. Va rog daca mi-ati putea da un nr. de tel. Sa va pot contacta , cat mai repede posibil

VA MULTUMESC !
BUTA IONELA
florinelu30
Posts: 17
Joined: 21 Mar 2013, 11:45

Re: Suspect pentru implant

Post by florinelu30 »

Numarul meu de telefon este : 0756220128
Stoica Claudiu
Posts: 82
Joined: 26 Nov 2010, 12:16

Re: Suspect pentru implant

Post by Stoica Claudiu »

Buna seara
imi pare rau ca citesc acum acest mesaj dar ma bucur ca cineva cu inima mare ajuta cu proteze auditive , noi desfasuram un program prin care ajutam persoane aflate in dificultate sau inainte de implantare, daca considerati ca eveti nevoie de informatii sunati-ma la numarul de telefon 0721326078.
Stoica Claudiu
Posts: 82
Joined: 26 Nov 2010, 12:16

Re: Suspect pentru implant

Post by Stoica Claudiu »

Multumesc doamnei Irimia pentru intentia de a ajuta cu aparate auditive, momentan asociatia prin unii membrii deruleaza un program, prin care cazurile noi de hipoacuzie care se afla in prag de implantare sunt sprijinite cu proteze donate de parinti ai copiilor care sunt actualmente implantati cohlear.
daca considerati ca aveti nevoie de mai multe informatii va stau la dispozitie numarul meu de telefon este 0721326078.
adrianairimia
Posts: 23
Joined: 10 Feb 2013, 16:17
Location: galati
Contact:

Re: Suspect pentru implant

Post by adrianairimia »

doamna Buta ,nr meu de tel este 0752292948 si s-ar putea ca saptamina viitoare sa fim in Bucuresti si ar fi mai bn sa ne intinlim eu merg cu sotul la sp Coltea pt ca afacut un implant si trebuie activat.Astept sa vb .
florinelu30
Posts: 17
Joined: 21 Mar 2013, 11:45

Re: Suspect pentru implant

Post by florinelu30 »

Multumesc mult doamnei Irimia s pe aceasta cale,am primit protezele si marti mergem la doctor sa le calibreze sau nu stiu ce trebuie sa le faca ca sa poata fi utilizate de baietel.

Multumesc si domnului Claudiu,nu in ultimul rand.
adrianairimia
Posts: 23
Joined: 10 Feb 2013, 16:17
Location: galati
Contact:

Re: Suspect pentru implant

Post by adrianairimia »

Cu mult drag, sper sa va fie de folos fata mea le-a avut cam 2 ani ,in ian le-am schimbat cu altele mai performante pt ca ea are profilul de limba franceza si ap vechi nu o mai ajutau.S a ne tineti la curent cu evolutia copilului, sanatate multa si RABDARE.
Post Reply