Prezentare

Description of your first forum.
Miclea Vasile
Posts: 32
Joined: 25 Jul 2009, 20:52

Re: Prezentare

Post by Miclea Vasile »

Buna ,sunt din Oradea , avem un baietel de 2 ani si 4 luni diagnosticat cu hipoacuzie bilaterala profunda.
Dupa multe demersuri si cautari am ajuns la Cluj la dl. profesor Cosgarea,vom face operatia de implant cohlear.
Ma bucur ca v-am gasit si sper sa fim si noi membri ai asociatiei Asculta Viata.
marial
Posts: 52
Joined: 27 Apr 2009, 17:51

Re: Prezentare

Post by marial »

Si noi ne bucuram ca ati aflat de Asociatia "Asculta viata".Sant convinsa ca ve-ti fi foarte multumiti de progresele facute de baietel,dupa realizarea operatiei de implant cohlear .Speram sa va intalnim in urmatoarele tabere pentru ca sunt foarte instructive.Va suntem alaturi.
Nistor Ioana
Posts: 1
Joined: 17 Jul 2009, 14:22

Re: Prezentare

Post by Nistor Ioana »

Buna ziua ! Sunt mamica lui Melany .Inca din primele ei zile de viata sotul a banuit ceva despre faptul ca nu reactioneaza la zgomote,eu il contraziceam refuzand sa cred ca nu ar auzi.Am asteptat pina la virsta de 6 luni si am decis ca trebuie sa consultam un ORL-ist sa aflam adevarul.Medicul a avut grija sa ne explice ca nu e asa de grav ca nu aude dar adevarul e ca nu poti sa nu fi daramat.Ne-a facut legatura cu fam. Barsan (care ne-au ajutat foarte mult ) .Implantul a fost facut la 1an si 5 luni la Timisoara de d-nul Prof.Dr. Cotulbea un om extraordinar ! Acum ne pregatim sa incepem orele de logopedie la Sibiu.Doamne ajuta sa avem rabdarea si puterea necesara recuperarii ingerasilor nostrii !
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

Re: Prezentare

Post by ICB »

Prezentare
de Miclea Vasile pe 25 Iul 2009, 22:06

Buna ,sunt din Oradea , avem un baietel de 2 ani si 4 luni diagnosticat cu hipoacuzie bilaterala profunda.
Dupa multe demersuri si cautari am ajuns la Cluj la dl. profesor Cosgarea,vom face operatia de implant cohlear.
Ma bucur ca v-am gasit si sper sa fim si noi membri ai asociatiei Asculta Viata.

Ma bucur sa va fim alaturi in lungul drum de recuperare. Daca va implantati pana in 30 august, dati de veste sa discutam despre posibilitatea participarii dvs in tabara de la Manastirea Neamt. Ar fi foarte instructiv pentru dvs sa participati, pentru a lua contact cu etapele de recuperarea auditiv verbala ce vor trebui parcurse. Veti gasi pe site in cca 2 saptamani programul taberei, si temele ce se vor discuta cu parintii. Succes, multa putere de munca si multa rabdare, daca aveti nevoie de informatii, va stam la dispozitie.
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

Re: Prezentare

Post by ICB »

Prezentare
de Miclea Vasile pe 25 Iul 2009, 22:06

Buna ,sunt din Oradea , avem un baietel de 2 ani si 4 luni diagnosticat cu hipoacuzie bilaterala profunda.
Dupa multe demersuri si cautari am ajuns la Cluj la dl. profesor Cosgarea,vom face operatia de implant cohlear.
Ma bucur ca v-am gasit si sper sa fim si noi membri ai asociatiei Asculta Viata.

Ma bucur sa va fim alaturi in lungul drum de recuperare. Daca va implantati pana in 30 august, dati de veste sa discutam despre posibilitatea participarii dvs in tabara de la Manastirea Neamt. Ar fi foarte instructiv pentru dvs sa participati, pentru a lua contact cu etapele de recuperarea auditiv verbala ce vor trebui parcurse. Veti gasi pe site in cca 2 saptamani programul taberei, si temele ce se vor discuta cu parintii. Succes, multa putere de munca si multa rabdare, daca aveti nevoie de informatii, va stam la dispozitie.
POPA CRISTI
Posts: 1
Joined: 04 Aug 2009, 19:53

Re: Prezentare

Post by POPA CRISTI »

Ma numesc Marina Popa sunt mama unui baietel de 3ani si 6luni diagnosticat la Bucuresti la virsta de 2ani cu neuropatie auditiva,operat la 2ani si 4luni.Alex face recuperare la scoala de la Sibiu si rezultatele au inceput sa apara.
Miclea Vasile
Posts: 32
Joined: 25 Jul 2009, 20:52

Re: Prezentare

Post by Miclea Vasile »

@icb
am facut operatia pe data de 28 iulie ,va multumim pt. invitatie dar concediul meu si al sotiei a fost folosit pt. operatie,speram ca la anul sa venim si noi in tabara Medel.
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

Re: Prezentare

Post by ICB »

pt. Miclea Vasile

Va asteptam cu drag.
alexandra28
Posts: 7
Joined: 23 Aug 2009, 19:52
Location: IASI
Contact:

Re: Prezentare

Post by alexandra28 »

Ma bucur ca v-am gasit si sper sa fim si noi membri ai asociatiei Asculta Viata.Sant din IASI si sunt mama unei fetitei care de curand a implinit 6 ani.A fost diagnosticat cu hipoacuzie neurosenzoriala bilaterala profunda la virsta de 3ani si a fost protezata .Cu protezele auzea 40dB. Implantul a fost facut la 5ani si 5 luni la IASI de D-nul Prof.Dr.Dan Mirtu si Doamna Dr.Luminita Radulescu.La noi la Iasi nu avem LOGOPEZI care sa lucreze cu copii .Acum ne pregatim sa incepem orele de logopedie la Bucuresti.Poate putetii sa ne ajutatii cu un logoped de mai aproape de IASI. Am uitat sa mentionez ca noi avem implant cohlear MXM-digisonic PO8725.///La virsta de 3luni i sa pus diagnosticul de ;; DSAtip ostium secundum ,Sunt stg-dr 3Refluare tricuspidiana gr.2 Doamne ajuta sa avem rabdarea si puterea necesara recuperarii ingerasilor nostrii !
alexandra28
Posts: 7
Joined: 23 Aug 2009, 19:52
Location: IASI
Contact:

Re: Prezentare

Post by alexandra28 »

Am uitat sa ma prezint ma numesc Moraru Elena si sant din IASI
Post Reply