Prezentare

Description of your first forum.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Prezentare

Post by BrasovCosmin »

v-am trimis pe mail lista cu scolile, poate va este de ajutor
BAFTA !
alexandra28
Posts: 7
Joined: 23 Aug 2009, 19:52
Location: IASI
Contact:

Re: Prezentare

Post by alexandra28 »

Va multumim din suflet
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Prezentare

Post by BrasovCosmin »

pentru putin ... sper ca am fost de ajutor ... poate veniti in tabara ... oricum sunteti destul de aproape, chiar daca nu mai sunt locuri, sper ca ne puteti ace o vizita
alexandra28
Posts: 7
Joined: 23 Aug 2009, 19:52
Location: IASI
Contact:

Re: Prezentare

Post by alexandra28 »

Alexandra a fost operata pe data de 28.01.2009.Ati putea sa mi dati mai multe date despre tabara cum se procedeaza ca nu stiu.Va multumim din suflet
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

Re: Prezentare

Post by ICB »

Am fost intr-o tabara minunata, in inima Moldovei, unde cei mai multi dintre noi ne-am simtit excelent, existand printre noi si carcotasi vesnici nemultumiti. Scopul taberei a fost sa schimbam experienta, sa ne intalnim sa ne bucuram de rezultatele obtinute, sa ne informam, copiii sa se simta bine si mai putin sa ne indestulam cu de toate, mai ales ca eram intr-un loc de rugaciune, post si cainta.
Copiii au savurat aceasta tabara pe deplin si au ramas cu amintiri placute. Multumim celor care au participat real la organizarea ei ( firmelor coorganizatoare ) care au dat dovada de multa implicare in desfasurarea activitatilor. Ne-am dori ca pe viitor sa imprumutam de la ei spiritul de initiativa si sa realizam prin implicarea noastra directa, mult mai multe pentru copiii nostri, ca doar pentru acest lucru ne-am constituit in aceasta asociatie.
Felicitati celor care au realizat o tabara excelenta!!
marial
Posts: 52
Joined: 27 Apr 2009, 17:51

Re: Prezentare

Post by marial »

Intradevar,tabara a fost o reusita,atat pentru organizatori cat si pentru membrii asociatiei,dar mai ales pentru copii.

Am descoperit lucruri noi,am intalnit oameni noi si am reusit sa facem oarecare progrese in toate domeniile.

Am ajuns sa ne cunoastem mai bine,sa descoperim oameni muncitori si cooperanti,foarte interesati de bunul mers al asociatiei si cu aceleasi teluri.

Multumim tuturor celor implicati in reusita acestei tabere.
Octavian
Posts: 14
Joined: 07 Sep 2009, 09:30

Re: Prezentare

Post by Octavian »

Buna, numele meu este Tenu Cristian Fernando si sunt din Husi, jud. Vaslui. Am un baietel pe nume Octavian, are 2 ani si 7 luni. In numele meu si al intregii familii tin sa multumesc tuturor celor care au fost in tabara de la Targu-Neamt pt ca in urma acestei experiente avem foarte multe lucruri de invatat ( tot ce e mai bun pt. baiatul nostru). Va multumim !
gina_rares
Posts: 12
Joined: 04 Sep 2009, 21:07

rares

Post by gina_rares »

buna numele meu este vlad gina si sunt mama baietelului in varsta de 7 ani nevazator cu implant cohlear.Baietelul meu, Rares, a avut operatia in iulie 2009; activarea aparatului auditiv a avut loc la sfarsitul lunii august.Stie cineva la cat timp s-ar cunoaste rezultatele operatiei....si cum reactioneaza la primele zgomote auzite.ms mult.
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

Re: Prezentare

Post by ICB »

Buna, si bine ati venit printre noi. Am citit in presa de cazul copilului dvs, si sincer imi pare nespus de rau ca are atat de mult de chinuit. trebuie sa fiti tari si sa luptati pentru a invinge. Succes!
Referitor la intrebari, raspunsul nu poate fi dat exact, e in functie de fiecare copil. Cca 3-4 -5 luni de zile veti face antrenament auditiv, cu toba, 2 lemne, fluier ( alte surse de zgomot )ca el sa inceapa sa invete sa auda. Abia dupa ce audiograma scade sub 40 de dB el va intelege vorbirea. E nevoie de multa munca acasa, si cu Dumnezeu inainte se vor vedea progresele. Trebuie sa aveti rabdare, rezultatele vor veni dar nu repede, in ani de munca. Exista si niste ghiduri logopedice pentru munca acasa, scrise de logopezii cu cea mai mare experienta din Romania in reabilitarea copiilor cu implant, editate de Asociatia "Asculta Viata". Daca mai doriti informatii va stam la dispozitie.
gina_rares
Posts: 12
Joined: 04 Sep 2009, 21:07

Re: Prezentare

Post by gina_rares »

multumesc pt cuvintele frumoase.Da as dori sa stiu cum pot sa fac rost de acele brosuri de la forum?
Post Reply