Informatii despre implantul cohlear

Description of your first forum.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Informatii despre implantul cohlear

Post by BrasovCosmin »

http://www.renasterea.ro/rb/index.php?o ... &Itemid=35

am mai postat link-ul inca o data, pentru ca cel postat de Paul nu imi mergea nicicum

felicitari intregii familii pentru rezultate !
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Interviu Paul Mihut - in rand cu lumea

Post by BrasovCosmin »

http://dl.transfer.ro/Transfer_ro-1184eb9174.zip (49.2Mb ) Interviu la radio cu Paul Mihut

PS in curand il postez si pe site, linkul este valabil numai 10 zile, daca nu este postat pe site pana expira link-ul, va rog sa imi dati mail si postey un nou link
Varga Claudiu
Posts: 54
Joined: 30 Sep 2009, 19:51
Location: Timisoara
Contact:

Re: Informatii despre implantul cohlear

Post by Varga Claudiu »

Buna seara,
Revin pe acest Topic pentru ca vad ca ne-am abatut putin de la subiect, nu in sensul rau....Paul merita toate felicitarile. In urma sedintei de la Sibiu, doamna Ute mi-a promis ca imi va pune la dispozitie cateva articole cu privire la implantarea bilaterala, promisiune care nu s-a lasat mult asteptata si iata vreau sa le impart si cu voi aceste informatii. prin accesarea lincului de mai jos ve-ti putea sa descarcati articolele. Am promisiunea ca v-om mai primi si alte articole, pe care de asemenea le v-oi posta pe forum.

http://dl.transfer.ro/Transfer_ro-03Dec ... b7b60d.zip

Sper sa nu deranjez pe acei parinti care au fost impotriva postarii de articole cu sigla Med-El pe forum, dar din fericire la ora actuala 99% dintre copii nostri sunt implantati cu aparate de la aceasta firma si avem tot interesul sa descoperim rezultatele cercetarilor facute de ei si nu de alte firme concurente.
Varga Claudiu
Posts: 54
Joined: 30 Sep 2009, 19:51
Location: Timisoara
Contact:

Re: Informatii despre implantul cohlear

Post by Varga Claudiu »

Buna ziua,
Vreau sa va intreb daca mai stie cineva de vre-o oferta din partea Med-El pentru al doilea implant. Am tot intrebat si nimeni nu stie sa spuna daca oferta de la sfarsitul anului trecut mai este valabila sau nu...
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

Re: Informatii despre implantul cohlear

Post by ICB »

Din ce stiam eu, oferta avantajoasa ptr al doilea implant era pana la 31 dec 2009( Pulsar+Opus2). Dar ar fi bine sa-l intrebati pe D-nul Stanciu, poate lanseaza cererea catre Medel si asa aflati daca mai e valabila sau nu. Mult succes.
Varga Claudiu
Posts: 54
Joined: 30 Sep 2009, 19:51
Location: Timisoara
Contact:

Re: Informatii despre implantul cohlear

Post by Varga Claudiu »

Ce se mai stie despre demersurile asociatiei pe langa Ministerul Sanatatii pentru trecerea acestui program la Casa de Asigurari de Sanatate si suportarea integrala a implantului cohlear. Ma intereseaza si demersul pentru tratarea Procesorului de la Implant in acceasi conditii ca si aparatele auditive, care din cate am inteles sunt subventinate de CNSAS pentru schimbarea acestora dupa 4 sau 5 ani de utilizare...
Varga Claudiu
Posts: 54
Joined: 30 Sep 2009, 19:51
Location: Timisoara
Contact:

Re: Informatii despre implantul cohlear

Post by Varga Claudiu »

Buna seara,
As dorii sa adresez o intrebare domnului Stanciu si Doamnei Ute, legat de ultimele stiri de prin mass media legate de furtunile solare. Am auzit ca toate aceste furtuni solare pot afecta aparatele ce se bazeaza pe micro tehnologie si as dorii sa stiu daca exista vre-un risc pentru implanturile copiilor nostrii, ca acestea sa aiba de suferit de pe urma acestor furtuni solare???
Post Reply