Propuneri pentru tabara din 2013...

Post Reply
Ignea Marius
Posts: 263
Joined: 08 Feb 2011, 15:18
Location: Timisoara

Propuneri pentru tabara din 2013...

Post by Ignea Marius »

Sper ca nu se supara Cosmin pe mine( :roll: ) pentru deschiderea acestui topic,insa am considerat ca pina la sedinta anuala a Asociatiei pentru ,,baterea in cuie'' a locatiei taberei de anul viitor poate vor fi si alte propuneri in afara de acel ,,cor'' unanim legat de Sovata...
Dupa cum se stie vor trebui cautate in functie de alte locatii propuse niste tarife convenabile pentru noi toti....si totodata initierea unui fel de precontract cu unitatea hoteliera de unde se va hotari prin vot la sedinta din noiembrie a Asociatiei...
Daca aceasta tabara din 2013 se va tine ca de obicei dupa finalizarea anului scolar preuniversitar,eu din pacate nu voi putea ajunge,deoarece sesiunea se va incheia pe 29 iunie 2013,dupa cum am aflat deja noua organigrama scolara...SPERAM din tot sufletul sa pot ajunge si anul viitor sa ii vad pe acesit minunati copii,pentru ca in mod cert si in 2014 voi fi prins cu sesiunea de vara si mai apoi licenta(licenta se tine imediat dupa sesiunea de vara...)
Anul acesta am putut gratie minunatei mele sotii sa contribui cu peste 60 de formulare 230,chiar daca nu voi putea ajunge anul viitor,voi incerca sa adun cit mai multe formulare pentru anul 2013 si chiar 2014,pentru ca dupa mine supravietuirea acestei Asociatii depinde in MARE MASURA de stringerea acestor formulare...
Poate va ramine Sovata ca optiune finala...
O vara frumoasa tuturor !!
Cu prietenie,
Marius Ignea,
Timisoara.
PS Fiica mea a trecut cu bine de bacalaureat,avind media 9,13,in 24 iulie va avea testul grila la Calculatoare,cred ca va fi in regula,concurenta nu este atit de mare poate si din cauza dezastrului(reloaded) de acest an a Bacalaureatului 2012...
ToniBogdan
Posts: 69
Joined: 11 Aug 2009, 20:55

Re: Propuneri pentru tabara din 2013...

Post by ToniBogdan »

Si noi ne dorim sa fiti prezent in fiecare tabara asa ca nu ramane decat sa speram ca nu vom fi conditionati ptr.a obtine un pret mai mic sa alegem aceeasi perioada.
Sincere felicitarii pentru reusita fetei!
Multe salutari!
Ignea Marius
Posts: 263
Joined: 08 Feb 2011, 15:18
Location: Timisoara

Re: Propuneri pentru tabara din 2013...

Post by Ignea Marius »

Ma simt onorat pentru faptul ca doriti sa fiu prezent alaturi de voi dragi parinti..dar depinde ce se poate gasi,dat fiind ca din 1 iulie sint deja tarife de sezon...
O varianta de inceput de septembrie este destul de dificila pentru ca multi dintre copiii vostri incep scoala sau gradinita...
Acum pot spune ca am o vara perfecta...fiica mea a reusit 90 de puncte din 100 la testul grila de matematica pentru Automatizari-Calculatoare din cadrul Politehnicii din Timisoara ...Miine isi confirma inscrierea...
Cu prietenie,
Marius Ignea,
Timisoara.
Stoica Claudiu
Posts: 82
Joined: 26 Nov 2010, 12:16

Re: Propuneri pentru tabara din 2013...

Post by Stoica Claudiu »

Buna ziua
Intradevar perioada in care se desfasoara tabara ar trebuii decalata, si pentru mine ar fi mai usor, iar despre tabara, la adunarea generala ar trebuii batuta in cuie locatia si semnat un contract in timp cat mai scurt cu unitatea hoteliera, atunci si pretul va fi mai mic!
In urma cu putin timp am Discutat cu Domnul TONI despre o propunere a unui proiect de lege privind Implantarea Cohleara.
Cred ca ar fi util sa scriem fiecare cate o opinie pe forum, iar aceste opinii sa fie centralizate si transcrise in propunerea noastra.Impreuna cu sustinerea unor asociatii din Romania sa inaintam documentul unei persoane care poate sa ofere sustinerea pentru cauza noastra.
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

EUFORIA DE LA EFORIE-Anamaria si Elena in tabara la mare

Post by ICB »

Pana la propunerile ptr tabara de anul viitor, va propun sa revedem aspecte din tabara de anul acesta de la Eforie Nord, care a fost un succes, putand fi intitulat "Euforia de la Eforie"
Anamaria si Elena 2 fetite de succes si prietene ... de-o viata, au implinit 5 ani de la implantul cohlear unilateral si 3 ani de la cel bilateral si au participat in luna Iunie 2012, la cea de-a VII-A editie a Taberei Copiilor Implantati Cohlear, organizata de Asociatia "Asculta Viata " impreuna cu MED EL, la Eforie Nord, ce a reunit 210 persoane.

Filmul cuprinde aspecte petrecute in tabara de Anamaria si Elena, care se bucura de normalitate in orice ipostaza, normalitate ce au atins-o gratie unei recuperari corespunzatoare, desfasurata pe perioada celor 5 ani de cand aud. Fetele au fost foarte active (cauza duratei mari a filmului ) si au participat la toate activitatile creative si recreative, in excursie, la spectacol, la cina festiva, la toate activitatile desfasurate pe parcursul celor 5 zile de tabara, si au interactionat si s-au integrat impecabil, dovedind o dezvoltare si un comportament asemanator copilului auzitor, poate chiar mai mult. Tabara a fost pentru ele un real succes de care s-au bucurat, find pe deplin pe placul lor.

http://www.youtube.com/watch?v=9G2sfy6u6T8

Multumim organizatorilor pentru clipele minunate petrecute de acesti copii impreuna si La buna revedere in tabara de anul viitor!
Attachments
Elena si Ana in excursie la Delfinariu
Elena si Ana in excursie la Delfinariu
DSCN5955.JPG (121.83 KiB) Viewed 11668 times
Fetele dupa ora de inot
Fetele dupa ora de inot
DSCN5876.JPG (83.25 KiB) Viewed 11668 times
Anamaria si Elena- Fluturii Curcubeului
Anamaria si Elena- Fluturii Curcubeului
DSCN5858.JPG (76.75 KiB) Viewed 11668 times
Post Reply