Propuneri

BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Propuneri

Post by BrasovCosmin »

Exprimati-va opiniile cu privire la modul in care doriti sa evolueze activitatea asociatiei, pagina de web a acesteia, etc.
Impreuna putem face totul mai bine !
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri

Post by BrasovCosmin »

1. Prima pagina – se completeaza cu sigla asociatiei pe fundal
2. Jos pe prima pagina se vor posta link-uri catre :
- site MEDEL
- site Audiolux
- date contact Eurolegal
- (site/date contact PowerOne Energie)
3. Ar trebui sa avem pe site un link/shortcut catre FORUM ! f. important
4. Pe site sa fie rubrica de download : sa se poata descarca revista, filmuletele realizate cu ocazia taberelor, precum si formularul de 2%
5. La rubrica "Despre noi" ar trebui sa existe un scurt istoric al asociatiei cu prezentarea scopului acesteia (informarea persoanelor cu deficiente de auz, facilitarea schimbului de informatii intre acestia si accesului la informatie, etc..). Referitor la scop se suprapune un pic cu statutul, trebuie numai selectat cate ceva din statut.
5. "Scoli speciale" - nu merge
6. "Lista de logopezi" - asemenea/not working
7. "Tabara de vara" - trebuie prezentata si tabara din 2008 precum si proiectele pe 2009/2010. Doritorii trebuie sa fie informati din timp ptr a putea participa la tabere.
Miclea Vasile
Posts: 32
Joined: 25 Jul 2009, 20:52

Re: Propuneri

Post by Miclea Vasile »

Prezentarile de pe dvd-uri cu cele doua tabere deja organizate de Asculta Viata si Medel ar trebui postate pe site,sunt informatii foarte utile.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri

Post by BrasovCosmin »

Sper ca in maxim 2 saptamani sa fie functional si modulul de download ftp, de unde vor putea fi descarcate mult mai multe materiale decat in prezent, inclusiv toate filmele realizate in tabara.
Din motive ce tin in primul rand de costul ridicat pentru postarea filmelor ce ocupa un spatiu destul de mare, am amanat acest lucru, reusind sa obtin gratis de la un provider local din Sibiu spatiu pe server pentru acest lucru, ramanand insa numai partea de configurare. De acest aspect ma ocup in principal eu (de discutiile cu provider si firma de web design, nu de munca efectiva), insa din cauza lipsei de timp (concediu, diverse probleme personale si de serviciu), am neglijat un pic acest aspect, ocazie cu care imi cer scuzele de rigoare.
Oricum cu ocazia urmatoarei actualizari a site-ului ce va include inclusiv modulul de download ftp, vom incerca sa cuprindem si orice alte propuneri ale dvs. referitor la structura site-ului, pe care va rog sa le postati aici cat mai repede cu putinta
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri

Post by BrasovCosmin »

numai saptamana viitoare va fi actualizat site-ul, inclusiv modulul de download ftp, unde vor fi disponibile printre altele si filmele din tabere.
Astept eventuale propuneri, fie pe forum fie pe mail-ul personal brasov.cosmin@gmail.com
Numai bine !
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri

Post by BrasovCosmin »

astept propuneri pentru site
cum sa ii modific aspectul, subiectele, aranjarea in pagina
pentru inceput sugerez urmatoarele
1. rubricile download, forum si stiri vor fi pe un rand
2. celelalte rubrici pe randul urmator, acum e un pic cam aglomerat
3. sa punem niste fotografii in background, pentru a-i da un pic de culoare, de dinamism
4. completata rubrica download cu filmele, albumul cu foto din Rau Sadului 2008, filmul pe 2009 - cand va fi gata(cel tarziu 15.10)
5. postate informatii despre taberele din 2009
......
F. IMPORTANT
Toate actuializarile costa bani functie de timpul necesar efectuarii modificarilor. Contractul existent cu firma de web-design include o ora lunar de actualizari. Chiar daca nu modificam site-ul integral deodata, acesta se poate efectua in mai multi pasi...intai fundalul cu poze si rearanjarea subiectelor, etc....
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Propuneri tabere

Post by BrasovCosmin »

Intrucat au existat unele discutii referitoare la alegerea locatiilor pentru tabere, va rog pe aceasta cale sa propuneti posibile locatii pentru tabara de anul viitor
In principiu va exista o singura locatie, tabara urmand a se desfasura consecutiv in intervale de 4-5 zile fiecare
din cele discutate cu d-na Ute, locatia ar trebui sa aiba o capacitate de cazare de aproximativ 100 locuri, sala de conferinta si de mese de 100 locuri (desi aceeasi sala poate indeplini ambele functii), un pret cazare+masa/participant relativ decent undeva sub 100 lei
La Raul Sadului pretul a fost de 55 lei/pers, la Man. Neamt de 75lei/pers
Ma voi interesa daca mai exista si alte cerinte ce trebuiesc indeplinite
Miclea Vasile
Posts: 32
Joined: 25 Jul 2009, 20:52

Re: Propuneri

Post by Miclea Vasile »

@Cosmin
am studiat un pic mai in detaliu site-ul firmei Medel si am gasit o GRAMADA de informati utile pt. noi parinti si pt. cei care folosesc produsele Medel,am o intrebare : nu se pot traduce ,scana si posta pe acest site?
Cred ca informatiile in limba romana ar fi mult mai benefice pt. toti,eu cred ca se poate face acest lucru si nu cred ca, costa foarte mult.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri

Post by BrasovCosmin »

@Vasile Miclea
Parte din informatiile furnizate de Med-el sunt disponibile pe site la rubrica de download.
Insa traducerea documentelor costa. Ar fi posibilitatea ca membrii asociatiei care cunosc bine limba engleza sa procedeze la traducerea acestora si postarea pe site.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

PROPUNERI TABARA 2010

Post by BrasovCosmin »

Revin la postarea anterioara cu rugamintea sa veniti cu propuneri pentru tabara din 2010 :

Spre deosebire de 2009, va exista o singura locatie, urmand ca functie de capacitatea de cazare si numarul de participanti sa se faca fie o singura tabara (de maxim 150 de persoane), fie 2 de 80-90 persoane fiecare, urmand a se desfasura consecutiv in intervale de 4-5 zile fiecare
din cele discutate cu d-na Ute, locatia ar trebui sa aiba o capacitate de cazare de aproximativ 100 locuri, camere cu baie proprie, sala de mese de 100 locuri, 2 sali de conferinta (una ptr prezentari si una ptr copii), un pret cazare+masa/participant relativ decent, undeva sub 100 lei/zi
De preferat loc ptr foc de tabara, parcare suficient de mare ( 20 de masini), situata intr-o zona cu potential turistic.
Probabil ca tabara ar fi bine sa se desfasoare la sfarsitul lunii iunie, inceputul lunii iulie, fie in extrasezon fie la inceputul sezonului de vara, putand obtine preturi mai bune.

PS: A doua sala de conferinta este facultativa in conditiile in care se poate folosi sala de mese ptr copiii si logopezi
Nu este obligatoriu sa aiba ecran si proiector pentru prezentari, intrucat le pot aduce eu si nu are sens sa avem costuri suplimentare

ASTEPT PROPUNERILE PE FORUM !!!
Post Reply