Propuneri locatie tabara 2011

BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri locatie tabara 2011

Post by BrasovCosmin »

In primul rand imi cer scuze pentru intarzierea cu care va raspund la mesaj, insa am lipsit o luna din localitate, accesul la Internet lipsindu-mi aproape cu desavarsire, plus multe alte probleme de rezolvat .
Am fost sambata 12.03.2011 la sedinta ce a avut loc la Scoala din Sibiu, ocazie cu care unora dintre parintii prezenti am apucat sa le comunic unele detalii cu privire la organizarea taberei din acest an, insa ma repet aici, tocmai pentru a va informa pe cat mai multi dintre dvs.
Discutiile initiale au fost purtate cu hotelul Alunis din Sovata, vizitand aceasta locatie impreuna cu dna Ute in toamna anului trecut.
Din pacate pretul cerut a fost un pic cam mare si desi au parut foarte amabili si dornici sa ne ajute in organizarea taberei in aceasta locatie, intr-un final am tot fost purtati cu vorba, fara a primi o oferta mai mica ci numai amanari.
In aceste conditii, la doleantele Med-EL prin dna Ute care a dorit ca tabara sa fie organizata intr-o zona relativ in centrul tarii, cu un acces cat mai bun, am discutat cu conducerea complexului Danubius pentru a organiza tabara la hotelul Bradet.
Urmeaza ca la finalul saptamanii viitoare sa ma deplasez la Sovata pentru a discutie directa cu conducerea hotelului, urmand a fi stabilite toate detaliile privind buna organizare a taberei.
Tabara in principiu va fi organizata in ultima saptamana a lunii iunie, speram ca de miercuri 29.06-03.07.2011, ulterior intrand in sezon si preturile crescand corespunzator.
Imediat ce voi avea toate detaliile si un contract semnat, va voi informa pe forum, urmand sa stabilim si procedura de efectuare a rezervarilor (telefonic sau prin mail).

Oferta initiala o postez mai jos, poate ca va fi usor imbunatatita :


"Buna ziua,

Va multumim pentru interesul dvs si va putem oferi urmatoarele:

Hotel Bradet **/ Faget **

Perioada: sfarsitul lui iunie – 4 nopti

Pret camera sgl: 105 Ron/camera/noapte
Pret camera dbl: 150 Ron/camera/noapte

Pretul include: cazare, demipensiune ( mic dejun + cina) sub forma de bufet suedez, TVA, taxa balneara.

Pranz:
· 15 Ron/pers ( 2 feluri- servire la farfurie)
· 20 Ron/pers ( 3 feluri- servire la farfurie)
· 30 Ron/pers ( sub forma de bufet suedez)

Mesele vor fi servite in restaurantul Hotelului Bradet **.


Sali de conferinta:
· Sala Margareta la Hoteul Bardet ** ( capacitate de 300 pers) : 500 Ron/zi

· Sala mica la Hotelul Bradet ** ( capacitate de 30 pers) : 100 Ron/zi

· Sala la DHSRS **** vizavi de Hotel Bradet **:300 Ron/zi



Pentru copii pana la 3 ani va oferim gratuitate, peste 3 ani daca nu vor pat suplimentar trebuie sa plateasca doar mesele cu 50 % reducere.


Plata: se efectueaza prin virament ( avans: 50 % din suma totala)

Astept cu mare interes raspunsul dvs.


Cu stima,
Fulop Melinda
Danubius Quality Conference Sales Manager"
Locked