sport?

Post Reply
daniela
Posts: 48
Joined: 30 Sep 2009, 20:26
Location: Timisoara

sport?

Post by daniela »

Mergand cu fetita la gradinita ii aud pe ceilalti parinti ca merg cu copiii la tenis, la volei, la inot. Asa am ajuns sa ma intreb ce sport am putea face si noi fara a pune implantul in pericol. Mai sunt copii implantati care fac sport sau care au incercat? Nu ma refer aici la sport de performanta dar ceva miscare ne-ar prinde bine.
felimihut
Posts: 2
Joined: 07 Sep 2009, 17:49

Re: sport?

Post by felimihut »

Sportul pe care il practica Paul este inotul. Nu avem nici o problema. Totul e ca sa ai norocul de un profesor care sa-si asume acesta responsabilitate pentru ca in momentul in care intra in apa Paul nu mai are implantul. Si se descurca foarte bine. Facem deja de 1 an si jumatate.
Noi am incercat si dansuri populare dar nu am avut succes. Cred ca tine si de copil, nu neaparat de auz.
daniela
Posts: 48
Joined: 30 Sep 2009, 20:26
Location: Timisoara

Re: sport?

Post by daniela »

Sigur vom merge la inot pentru ca ii place foarte mult, dar pentru ca ar trebui sa mearga fara implant asteptam sa mai creasca putin. Am tot vazut pe youtube cum intra copiii in apa cu implantul dar nu am avut curaj sa incercam - http://www.youtube.com/watch?v=jYTg7dmsrpo. Daca a incercat cineva aceasta metoda sau altele poate ne ajuta si pe noi cu un sfat.
Post Reply