sugestie aparat auditiv

Post Reply
luca
Posts: 1
Joined: 05 Nov 2010, 19:04

sugestie aparat auditiv

Post by luca »

buna ziua!
sunt memebru nou si am un baiat de 13 ani cu hipoacuzie neurosenzoriala bilaterala cu o pierdere de 55 db. am studiat piata incercand sa cumpar un aparat auditiv.de la clarfon mi s-a recomandat un siemens hensaton in jur de 227o ron.caut ceva in acest pret pt ca nu am reusit sa fac rost de mai multi bani deocamdata.astept decizia de la cas care vine nu stiu cand.poate cineva sa-mi spuna daca cunoaste mai multe detalii despre acest aparat.sunt programata si la audiolux miercuri sa vad daca aleg ceva.dar nu foarte scump.am inteles ca au niste scoruri foarte mari.

astept orice recomandare de la cineva priceput.
Ute Hellmuth-Zweyer
Posts: 17
Joined: 23 Jul 2009, 07:34
Location: Innsbruck, Austria

Re: sugestie aparat auditiv

Post by Ute Hellmuth-Zweyer »

Buna ziua ,

daca stati in bucuresti, va recomand sa mergeti si la dr. TUDOR, medic ORL si audiolog cu o vasta experienta, pentru a primi proteza care va ajuta fiul dvs. la un pret adecvat. El activeaza la spitalul de copii Grigore Alexandrescu si la Clinica Urechii din Capitala. Pentru programare sunati la asistenta lui, doamna Stoica: 0722-237716.
Toate cele bune, Ute Hellmuth, project manager Firma MED-EL Austria, producator de implanturi cohleare si de ureche medie
Post Reply