Propuneri utilizare fonduri

BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Programare reglaje

Post by BrasovCosmin »

Va comunic ca am luat legatura cu dl. Stanciu si i-am aratat disponibilitatea asociatiei de achita costurile de transport si cazare, dansul fiind de acord sa vina la Sibiu in data de 29 ianuarie pentru efectuarea reglajelor.
Persoanele interesate si in efectuarea de audiograme le rog sa o contacteze pe dna Anamaria Bologa pentru programare.
marial
Posts: 52
Joined: 27 Apr 2009, 17:51

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by marial »

Buna ziua!

In primul rand multumiri tuturor membrilor care s-au implicat in colectarea de fonduri.

Consider ca 10% din fondurile care au intrat in contul asociatiei,ar trebui folositi pentru impulsionarea activitatii membrilor in a completa formularul 230 intr-un numar cat mai mare.Le multumim celor care ne incurajeaza si ii invitam sa completeze si ei acest formular.

Sunt in cadrul asociatiei persoane care s-au zbatut sa depuna cat mai multe formulare in speranta ca vor beneficia de sustinere pentru efortul depus.
Pentru a putea pune in practica cat mai multe din ideile dumneavoastra este nevoie de sustinerea celor care s-au implicat pentru a nu fi descurajati astfel incat si in continuare sa se implice eficient.Sunt convins ca astfel vom incuraja adunarea de fonduri fara a fi nevoiti sa pastram banii in totalitate in depozite ,fara a recompensa efortul depus si aducand acestor membri doar multumiri.

Sunt multi membri care nu stiu cum se completeaza acest formular si nu si l-au completat nici macar pe al lor,sau al membrilor din familia lor,insa pareri despre utilizarea fondurilor avem toti.Daca intampinati asftel de dificultati,va rog sa ma contactati.


Astept sa va spuneti parerea pro sau contra.

Cu stima,
Danut Loghin
tel.0745 201155
elena
Posts: 8
Joined: 03 May 2009, 14:11
Location: Bucuresti

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by elena »

Buna seara,vreau sa incep prin a scrie ca sunt total de acord cu propunerea domnului Loghin in legatura cu utilizarea celor 10% din fondurile asociatiei pentru stimularea celor care au strins un numar destul de mare de formulare 230 prin sponsorizarea unui numar de 1-2 persoane in functie de nr. de formulare depuse la Administratia financiara. Aceasta actiune a fost experimentata anul trecut in tabara de la Cheia si si-a dovedit utilitatea prin faptul ca aceste formulare au adus Asociatiei sume destul de mari. Daca se va hotara suspendarea acestei facilitati va asigur ca marea majoritate a membrilor asociatiei vor deveni dezinteresati in a mai stringe aceste formulare si probabil nu vor mai putea veni in taberele organizate de asociatie, in aceste vremuri un cost de minimum 1000 lei (in functie de distanta si numar de persoane ) fiind destul de greu de acoperit (vorbesc din punctul meu de vedere ).
O hotarare in acest sens ar trebui anuntata cit mai curind pe site si totodata rezultatele sondajului lansat pe forum in legatura cu propunerile de utilizare a fondurilor. Sunt convins ca vor fi destule pareri impotriva dar sigur vor veni din partea celor care nu au strins nici un formular.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by BrasovCosmin »

Va informez ca in contul asociatiei s-au strans circa 102.600 RON (un miliard si douazeci si sase de milioane lei vechi).
Dintre acestia aproximativ 80.000 lei sunt urmare a formularelor 230 stranse de membrii asociatiei la inceputul anului 2010.
Dupa cum se poate observa, daca ne implicam in numar cat mai mare, apar si rezultatele.
Probabil in luna aprilie, va fi convocata o adunare a asociatiei care sa stabileasca modul in care vor fi utilizati acesti bani (in momentul de fata sunt in depozite la termen).
Pe aceasta cale va propun sa ne implicam cat mai activ in strangerea de formulare 230 astfel incat beneficiile ce pot fi realizate pentru copii nostri folosind aceste sume de bani sa fie cat mai mari.
Mentionez ca ramane in vigoare hotararea adunarii asociatiei de anul trecut prin care s-a stabilit ca pentru fiecare 50 de formulare stranse, o persoana sa primeasca loc gratuit in tabara.
Formularul 230 poate fi descarcat aici http://www.hipoacuzici.ro/files/Formular-230.doc
Multa sanatate si spor in aceasta activitate !
ToniBogdan
Posts: 69
Joined: 11 Aug 2009, 20:55

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by ToniBogdan »

Propun sa-l contactam pe D-nl.Stanciu si tot odata sa-i propunem o noua sedinta de reglaje la Bucuresti,pentru a putea beneficia citi mai multi membrii de servicile sale.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by BrasovCosmin »

Mentionez ca am anticipat propunerea dlui Toni Bogdan, cu ocazia sedintei de reglaje ce a avut loc la Sibiu la sfarsitul lunii ianuarie, intrebandu-l pe dl. Stanciu daca pe langa reglajele efectuate la Sibiu, mai efectuează reglaje si in alte localitati. Din discutiile purtate a rezultat ca dansul mai efectuează reglaje la Cluj si Bucuresti.
Pentru a veni în sprijinul unui număr cât mai mare dintre membrii asociatiei propun ca asociatia sa suporte costurile si pentru reglajele desfasurate in Cluj si Bucuresti.
Singura doleanța, cel putin din punctul meu de vedere, si care va fi discutata cu dl. Stanciu este ca numarul de membri ce beneficiaza de aceste sedinte sa fie cam de 10/sedinta, lucru care oricum cred ca este indeplinit.
Rationamentul este atat acela de a fi cheltuiti banii in interesul unui numar cat mai mare de membri cat mai ales acela de a nu il solicita excesiv pe dl. Stanciu(cu totii depindem de reglajele efectuate de dansul si trebuie sa il mai si protejam, nu numai sa alerge prin toata tara pentru efectuarea reglajelor, asta pe langa activitatea didactica, participarea la conferinte, operatii, .... si nu in ultimul rand FAMILIE)
ICB
Posts: 140
Joined: 07 Jul 2009, 13:15

propunere ptr noi membri asociatie

Post by ICB »

As propune ca, intrucat Asociatia deconteaza deplasarile D-lui Stanciu pentru a face reglaje, sa invitam parintii care fac reglaje si nu sunt membri cotizanti ai Asociatiei, sa se inscrie in Asociatie. Asta pentru a fi echitabil.
daniel iepure
Posts: 32
Joined: 25 Jan 2011, 09:42

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by daniel iepure »

buna ziua Daniel ma numesc si asi dori sa stiu si eu daca sa hotarat unde se face tabara ca sunem cu fetita implantanti recent si am dori sa participam si noi VA UREZ MULTA SANATATE
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by BrasovCosmin »

In momentul in care vom avea mai multe date cu privire la tabara din acest an, le voi posta pe forum
Din pacate oferta primita de la 2 hoteluri din Sovata este destul de piperata si tot purtam corespondenta cu ei in speranta obtinerii unui pret mai bun
Oricum cel tarziu la sfarsitul lunii martie sper sa fie stabilite toate detaliile
daniel iepure
Posts: 32
Joined: 25 Jan 2011, 09:42

Re: Propuneri utilizare fonduri

Post by daniel iepure »

sunt si eu de acord cu stimularea celor cara aduna formularele 230
Post Reply