FOARTE IMPORTANT - inscriere scoala Sibiu

Post Reply
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

FOARTE IMPORTANT - inscriere scoala Sibiu

Post by BrasovCosmin »

Toti cei care vor sa beneficieze de serviciile Centrului Scolar pentru Educatie Incluziva nr. 2 Sibiu in anul scolar 2010-2011, va rog sa completati formularul postat mai jos si sa mi-l trimiteti pe mail pana duminica, 20.02.2011
Formularul trebuie completat si depus la centrul scolar indiferent daca :
- copilul va fi inscris in gradinita, interventie timpurie sau va beneficia doar de audiograme si reglaje in cadrul scolii
- copilul a fost, este sau nu inscris in scoala
Pentru operativitate, cererile dvs. mi le veti inainta pe mail urmand a fi depuse de sotia mea luni la Centrul Scolar.
Daca puteti, este de preferat ca cererile sa fie semnate si scanate inainte de a-mi fi trimise pe mail
Pentru informatii suplimentare, va rog sa ma contactati la numerele de telefon 0745.127.469 si 0728.855.918, cu mentiunea in data de vineri, 18.02.2011 nu voi fi disponibil decat dupa ora 15.00
Celelalte documente necesare pentru inscrierea in scoala (certificat de orientare, etc) trebuie depuse ulterior pana la inceperea anului scolar.
Cei care s-au inscris deja nu trebuie sa imi mai trimita cererea de inscriere.

Multumesc !


Formularul de inscriere :

CENTRUL ŞCOLAR PENTRU
EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR.2 SIBIU




D-NA DIRECTOARE,



Subsemnata/ul……………………………….....................................................cetăţean/ă ….………….....naţionalitate …………….............., în calitate de........................., vă rog să binevoiţi a aproba înscrierea fiului/fiicei………………………………………...…..., născut/ă la data de…………………, în unitatea dvs. pentru următorul program:
 intervenţie timpurie
 grupă de grădiniţă
 asistenţă educaţională (testare şi consiliere audiologică)

Menţionez că fiul/fiica meu/mea a fost diagnosticat(ă) cu ………………………………………………………………………………………… şi este implantat(ă) la data de……………………………………………………………….

Domiciliez în:
judeţul.……………..localitatea………………………strada………………………….
nr…….., bl…...., sc….., et….., ap…..

Telefon fix:
Telefon mobil - mama : ……………………
- tata : ………………………

Locul de muncă al mamei/ profesia : …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Locul de muncă al tatălui/ profesia :
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..……………………………………………..



Data, Semnătura,
…….
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: FOARTE IMPORTANT - inscriere scoala Sibiu

Post by BrasovCosmin »

Va rog sa selectati tipul de servicii dorit : gradinita, interventie timpurie si/sau audiograme
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

ERATA !!!

Post by BrasovCosmin »

Inscrierea se face pentru anul scolar 2011-2012, si nu pentru 2010-2011
Imi cer scuze de greseala, insa eram destul de grabit cand am postat pe forum aseara
Revin cu precizarea ca celelalte documente necesare vor trebui depuse pana la inceperea anului scolar, urmand a va comunica detaliile dupa ce imi vor fi transmise de conducerea scolii.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: FOARTE IMPORTANT - inscriere scoala Sibiu

Post by BrasovCosmin »

Desi presupun ca toti imi cunoasteti adresa de mail, o gasiti si pe site, la date de contact, o scriu si aici brasov.cosmin@gmail.com
Varga Claudiu
Posts: 54
Joined: 30 Sep 2009, 19:51
Location: Timisoara
Contact:

Re: FOARTE IMPORTANT - inscriere scoala Sibiu

Post by Varga Claudiu »

Salut,
Bogdan, daca ne-am inscris in anul 2009 la Scoala din Sibiu, mai trebe sa reinoiesc cererea de inscriere? La ultima mea discutie cu cei de acolo am inteles ca odata inscris nu mai am nevoie de alte reinscrieri.
BrasovCosmin
Posts: 286
Joined: 23 Feb 2009, 23:59
Location: Kabul - Afghanistan

Re: FOARTE IMPORTANT - inscriere scoala Sibiu

Post by BrasovCosmin »

Salut
Asa cum ti-am raspuns si pe mail, din cate s-a discutat la sedinta avuta la scoala din Sibiu la care a participat si dna directoare Adriana Conea, a reiesit necesitatea de a face inscriere pentru fiecare an scolar
Momentan trebuie depuse numai cererile de inscriere, doar inainte de inceperea anului scolar urmand a fi depuse documentele aferente (certificat de orientare scolara, etc.)
Varga Claudiu
Posts: 54
Joined: 30 Sep 2009, 19:51
Location: Timisoara
Contact:

Re: FOARTE IMPORTANT - inscriere scoala Sibiu

Post by Varga Claudiu »

Salut Cosmin,
Revin iarasi cu o problema la care ma asteptam sa o am , inca de cand am citit mesajul cu necesitatea reinscrierii copilului la scoala din Sibiu, si anume obtinerea de la autoritatile din Timis a certificatului de orientare scolara...
Am sunat ieri la responsabilul de caz de la DGASPC Timis pentru a cere acest certificat ai am fost surprins "dinou" sa aflu ca DGASPC nu mai elibereaza astfel de certificate si sa ma duc la Inspectoratul scolar Timis si sa ma interesez acolo cine trebe sa imi elibereze acest certificat.
Vreau sa va intreb daca cineva stie aceste proceduri sa mi le impartaseasca si mie sa stiu cum trebe sa actionez.

Va multumesc.
Post Reply